Felnőttoktatás, felnőttképzés

Tisztelt Érdeklődők!

Az Alföldi ASzC  Ásotthalmi Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium 2023. szeptemberétől az alábbi képzést indítja:

A Virágkötő és virágkereskedő dísznövényekből, vágott és cserepes virágokból, zöldekből, szárazvirágból, kellékekből virágdíszeket készít és értékesít. Ismeri a virágkötészet kialakulását, fejlődéstörténetét és stílusait. Precízen használja a virágdísz elkészítéséhez szükséges technikákat, szerszámokat. Szakszerűen tisztítja fel a növényi részeket. Ismeri a legújabb hazai, nemzetközi trendeket. Vásárlóval közvetlen kapcsolatban áll. Szakszerű tájékoztatást ad a növények gondozásáról, igényeiről és a virágdísz használatáról. Csapatban képes dolgozni és együttműködni a szakmai munkában résztvevőkkel. Önálló cégalapításra képes és a jogszabályoknak megfelelően üzemelteti azt. Ismeri a bizonylatolás alapvető dokumentumait. Árajánlatot és terveket készít, anyagmennyiséget kalkulál. Folyamatosan képezi magát. Gyakorlati szinten használja a közösségi média adta lehetőségeket, népszerűsíti munkáit, vállalkozását. Tudatos szakemberként készletgazdálkodást vezet, forgalmat tervez.

A képzési idő: 800 óra.

Iskolai előképzettség: alapfokú iskolai végzettség.

Tisztelt Érdeklődők!

A Fakitermelő szakképesítéssel rendelkező szakember az állami és a magán erdőkben az erdőgazdálkodáshoz sorolható, fakitermelési munkákhoz kapcsolódó gyakorlati feladatokat és önálló munkavégzést igénylő tevékenységeket végez. Munkáját vállalkozóként, vagy a vállalkozó alkalmazottjaként végzi. Az erdőben előforduló, a fakitermelési munkákkal érintett leggyakoribb fa- és cserjefajokat felismeri, megkülönbözteti. A munkavégzés során önállóan végzi a fadöntéseket, valamint a fakitermelési műveleteket, a gallyazást, a választékolást a darabolást, a felkészítést, a készletezést. A számabvételezésben közreműködőként vesz részt. Kezeli, szereli és karbantartja a motorfűrészeket, motoros adaptereket.

A képzési idő: 320 óra.

Iskolai előképzettség: alapfokú iskolai végzettség.

Tisztelt Érdeklődők!

Az Erdésztechnikus: az erdő- és vadgazdálkodás, a természetvédelem területén középfokú végzettséget igénylő munkaköröket, középszintű vezetői, szakirányítói feladatokat lát el. Együttműködik az erdőgazdálkodókkal, az erdészeti, vadászati és természetvédelmi hatósággal, munkahelyi vezetőkkel, beosztottakkal és vállalkozókkal. Szervezi, irányítja és ellenőrzi az erdészeti üzem szakmai, műszaki feladatainak végrehajtását. Személygépjárművet vezet, kezeli az erdészeti gépeket, berendezéseket, digitális eszközöket és informatikai alkalmazásokat, külön jogosultság birtokában rendészeti feladatokat is ellát. Munkája jellemzően az erdészeti szaporítóanyag-előállítás, az erdősítés, az erdőnevelés, az erdővédelem, az erdőhasználat, az erdőbecslés, a vadászat, a vadgazdálkodás.

A képzési idő: 2 év, esti képzési formában

Iskolai előképzettség: érettségi vizsga, B kategóriás jogosítvány