Képzéseink

Erdőművelő-fakitermelő
SZJ: 4 0821 17 01
Képzési idő: 3 év

A szakmai oktatás a „Mezőgazdaság és erdészet” ágazatban történik. A szakmai tantárgyak erdészeti, vadászati, gépészeti, munka- és környezetvédelmi ismereteket dolgoznak föl. A tanulmányi idő alatt felkészülési lehetőséget biztosítunk a következő képesítések megszerzésére:
• motorfűrész-kezelői jogosítvány
• mezőgazdasági-vontatóvezetői jogosítvány
• rakodógép, targonca kezelői jogosítvány
• vadászvizsga
• személygépjármű-vezetői engedély
A gyakorlati képzéshez gyakorlóhelyet az iskola ingyenesen biztosít saját tanműhelyeiben és tanerdejében.
A szakképző iskolát végzetteknek, a szakmai vizsgák letételét követően van lehetőségük iskolánkban, nappali tagozaton továbbtanulni, és érettségi bizonyítványt szerezni!
Sokféle szakkör működik, pl. vadász, madarász, angol, informatika, faipari, atlétika, foci, kondi, kézilabda, zene, kézműves, tánc, kresz.

Erdésztechnikus (Erdőgazdálkodás szakmairány)
SZJ: 5 0821 17 02
Képzési idő: 5 év

A technikumi oktatás a „Mezőgazdaság és erdészet” ágazatban történik. A képzési idő 5 év. Az általános kötelező érettségi tárgyak mellett (magyar, matematika, történelem, idegen nyelv) tanítjuk a szakmai tárgyakat, mint pl.
• erdőművelés
• erdőhasználat
• erdővédelem
• erdőbecslés
• erdészeti géptan
• vadászat
• vadgazdálkodás.
A 12. év végén előrehozottan tehető érettségi vizsga magyar nyelv és irodalom, történelem és matematika tantárgyakból. A 13. év végén kerül sor az idegen nyelv érettségire és az erdésztechnikus szakmai vizsgára. A technikus vizsga emelt szintű érettséginek számít.

Gazda (Lovász szakmai irány)
SZJ: 4 0811 17 04
Képzési idő: 3 év

A szakmai oktatás a „Mezőgazdaság és erdészet” ágazatban történik. A szakmai tantárgyak Gazda ismereteken túl a ló gondozásával, egészségtanával, takarmányozásával, lovaglással, fogathajtással, lótenyésztéssel kapcsolatos ismereteket dolgoznak föl.
Az elméleti képzés iskolánkban történik. A képzés alatt gyakorlóhely, a duális képzési rendszer alapján, kihelyezett formában biztosított.

Kertész
SZJ: 4 0812 17 05
Képzési idő: 3 év

A szakmai oktatás a „Mezőgazdaság és erdészet” ágazatban történik. A szakmai tantárgyak növénytannal, kerti munkákkal, termesztési ismeretekkel, gyümölcstermesztéssel, szőlőtermesztéssel kapcsolatos ismereteket dolgoznak föl. Az elméleti képzés iskolánkban történik.
A képzés alatt gyakorlóhely, a duális képzési rendszer lapján, kihelyezett formában biztosított.
A képzési idő alatt a szabad sáv terhére a helyi tantervbe épített virágkötő ismereteket is tanítunk.