Vérüket adták a Bedősök

Iskolánk, 2013. november 8-án csatlakozott a Vöröskereszt Bázisiskolai hálózatához. A csatlakozással feladatokat is vállalnunk kellett az egészségnevelés területéről. Az egyik ilyen feladatvállalásunk az volt, hogy a középiskolás diákokat véradásra sarkalljuk. A véradás, a társadalmi felelősségvállalás egyik legfontosabb és legnemesebb formája. Az elmúlt években a véradás ügyének támogatása mellett köteleztük el magunkat. Tanévenként négy véradást szervezünk az iskola diákjai számára. Ennen a tanévben az első véradást szeptember 19-én tartottuk az iskola ebédlőjében. Az előzetesen kitűzött részvételi arányt sikerült túl is szárnyalnunk. Ezen a napon 36 diák és kolléga jelent meg, és közülük 7-en először adták vérüket, hogy ismeretlenül is segítséget nyújtsanak embertársaiknak. Az esemény a szokásos jó hangulatban telt. Véradőhőseinknek a Jacky Presszó és Pizzéria szállította a pizzákat, illetve Kőrösi Magdolna kolléganő 3 darab óriás Milka csokit ajánlott fel, amit kisorsoltunk a megjelentek között. A vér a véradók adománya, a gyógyítás nélkülözhetetlen eszköze, hisz az emberi vér semmi mással nem pótolható. Köszönjük a Bedős fiúk és lányok megjelenését, hisz a magyar társadalom számára követendő példával szolgálnak, megmutatják, hogy igenis van önzetlenség, igenis van emberség, és igenis van érdek nélküli segítség!